Посилання


«Пломінь» оголошує конкурс фантастичної та футурологічної прози «Alternis Futurae»



Сучасні футурологічні тренди пророкують людству не найкращу долю. Трансгуманізм, постгуманізм, віртуальна реальність, кіберпанк, технологічна сингулярність, «кінець історії», фрейдомарксистські візії щодо майбутнього – такі сценарії та бачення завоювали популярність, а  прихильники цих концепцій активно продовжують їх розвиток, популяризацію та встановлення у реальних формах технологій, соціального устрою та економічних реформ. Більшість цих теорій стосуються спотворення людської істоти та перетворення її на дивні гібриди, або ж на «вільний розум»; деякі з футурологів та фантастів взагалі викреслюють людину з історії, впроваджуючи нові форми життя, як-от Ден Сімонс, або Уільям Гібсон, у творах яких машина, штучний інтелект, залишив людину далеко позаду в еволюційному ланцюгові та використовує людство як матеріал, або ж просто ігнорує його існування. Таке ж бачення майбутнього надає нам культова кінострічка «Матриця».

Якщо ж ми звернемося до футурологічних концепцій XX століття і до науково-фантастичної літератури епохи її «золотої доби», ми побачимо дещо інший загальний настрій та світосприйняття. Людина вбачалася фантастам XX століття як суверен, як колонізатор космічного простору, як достойний супротивник машини і технологій, або ж володар техніки – всупереч її рабському положенню у вищезгаданих творах. Звісно ж, ставилися питання щодо взаємодії техніки та людини (А. Азімов), штучного інтелекту та людського розуму (А. Азімов, С. Лем і т.д.), і багато інших, але головне те, що загальний настрій щодо людських можливостей був не занадто занепадницький, а в певних, доволі частих, випадках (І. Єфремов) – віталістичний, сповнений позитивних очікувань та твердої віри у людські можливості та людську волю до життя і влади.
Таким чином, сучасне бачення майбутнього людства дещо відрізняється від футурологічних візій епохи модерну. Цілком можливо, що це пов’язано з популярністю певних ідеологій, або ж фрейдомарксистських метанаративів. Але гегемонія таких настроїв у цій сфері інтелектуального життя, з нашої точки зору, дещо невиправдана.
Тому ми започатковуємо конкурс Alternis Futurae. Ми пропонуємо висловитися тим, хто може транслювати інші точки зору на предмет нашого обговорення. І зробити це можливо за допомогою літературного конкурсу, в рамках котрого носії ідей щодо альтернативного бачення майбутнього людства зможуть сформулювати свої думки у вигляди есеїв, статей або ж оповідань.
Жанри текстів:
– Есей,
– Науково-публіцистична стаття,
– Художнє оповідання.
Правила оформлення текстів:
1) Кількість знаків: від 10 000 до 40 000.
2) Інтервал – 1.5, кегль – 12, шрифт – Times New Roman.
Теми текстів:
– Нове середньовіччя і археофутуризм як альтернативна візія майбутнього;
– Космічний неоколоніалізм: прогноз на XXI століття;
– Космічні колонії та неофеодалізм: свобода особистості, стратифікація суспільства, створення нових еліт;
– Постлюдина vs надлюдина: протистояння концепцій;
– Новий гуманізм vs трансгуманізм, або антигуманна сутність сучасних технологій;
– Людина vs штучний інтелект;
– Вільна тема.
Строки виконання, прийом та оцінювання робіт:
1) Роботи приймаються до 01.05.2019;
2) Оголошення результатів конкурсу – 15.05.2019.
За результатами оцінювання будуть вибрані 3 найкращі твори.
Винагорода:
– Публікація у періодичному виданні «Пломеню»;
– 3000, 2000 і 1000 гривень, відповідно до призового місця.
Роботи приймаються на пошту plominlit@gmail.com. Не забудьте відмітити в темі листа «Alternis Futurae».

Немає коментарів:

Дописати коментар